SLOVO ÚVODEMVelká Morava

Buď te pozdraveni Vy, kteří jste zavítali na stránky skupiny oživlé historie Gromovoj! Gromovoj je uskupení lidí, kteří se rozhodli znovu oživit dobu našich slovanských předků, jež kdysi osídlili zemi, kterou obýváme, a učinili ji už natrvalo svým domovem. Naše skupina se snaží o rekonstrukci života slovanského obyvatelstva na našem území v době Velké Moravy. Naším cílem je vyzkoušet si takzvaně „naživo“ život bojovníků i prostých mužů a žen, kteří obývali hradiště i podhradí Velkomoravské doby na našem území. Veříme, že tato slavná éra našich dějin v našem podání a provedení zaujme i Vás!


O NÁS

Skupina oživlé historie Gromovoj se zabývá životem Slovanů na hradištích Velké Moravy i pod nimi v době války i míru, a to především v oblasti Čech, tedy mimo bezprostřední centrum tehdejší Velkomoravské říše. Gromovoj je tvořen především nadšenci pro historii, sdruženými také v uskupení Daoine Ceilte, které se zabývá dobou Keltů, u kterých se vyskytl zájem o Slovany.

Težištěm našich aktivit je především družina bojovníků, ale rádi bychom se věnovali i životu prostých lidí tehdejší doby, a to formou praktických experimentů s dobovými řemesly a vybavením. Dobrovolně jsme si na sebe upletli příslovečný bič rozhodnutím snažit se v rámci možností co nejvíce přiblížit pojmu „living history“ ačkoli je nám jasné, že dosáhnout v tomto směru dokonalosti je téměř nemožné.

NABÍZÍME


- ukázky způsobu boje starých Slovanů
- přednášky o Velké Moravě a jejích obyvatelích
- ukázky dobové výzbroje a vybavení
- dobový tábor bojovníků a jejich doprovodu
- ukázky dobových řemesel

TRÉNINGY

Máš zájem o členství v naší družině? Tak si přijdi s námi zatrénovat!
zatrénuj si s námi ... více info